info

W świecie mediów nie ma barier

0

Opublikowany 13 grudnia 2013 przez

Choć jeszcze jakiś czas temu sytuacja taka wydawała nam się nie do pomyślenia, to obecnie dzięki zdjęciom satelitarnym, Internetowi telewizji i innym nowoczesnym mediom i technologiom możemy się w każdej chwili dowiedzieć się o tym, co dzieje się praktycznie w każdym miejscu świata. Śledzimy doniesienia z Algierii, Tajwanu, Filipin, jak również naszych dalszych i bliższych sąsiadów. Do niedawna wydawało nam się to wręcz nieprawdopodobne. Teraz mamy aktualne informacje na temat przechodzących przez świat kataklizmów, wojen, ataków terrorystycznych i innych rozmaitych nieszczęść. Jednak to nie tylko tragedie skupiają naszą uwagę. Bardzo dużą popularnością cieszą się również rozmaite programy prowadzone przez słynnych podróżników, którzy pokazują nam w jaki sposób żyją ludzie w bardzo odległych częściach świata, dalekich od naszej cywilizacji. Interesujemy się tym, jakie posiadają zwyczaje, w jaki sposób pracują, jaką mają religię, co ich charakteryzuje. Dzięki temu możemy zetknąć się z jednej strony z kulturą, ale z drugiej też strony dowiedzieć się jakimi problemami i nieszczęściami się borykają.  

ag1

Informacje z trzeciego świata

0

Opublikowany 1 grudnia 2013 przez

Dzięki nowoczesnym technologiom, współczesnemu funkcjonowaniu mediów można powiedzieć, że obecnie praktycznie w mediach nie ma żadnych barier. Możemy nie tylko dowiedzieć się o naszym kraju bądź też o tym, co się dzieje u naszych najbliższych sąsiadów. Bez trudu znajdziemy bowiem również zdjęcia i reportaże z nawet najdalszych zakątków na ziemi w tym także z krajów trzeciego świata. Reportaże te pełnią bardzo istną role. Z jednej strony pełnią one bowiem rolę stricte informacyjną i poznawczą. Dzięki nim możemy bowiem dowiedzieć się w jakich warunkach żyją ludzie, mieszkający w krajach trzeciego świta, co jedzą, gdzie mieszkają, jak pracują, jak wygląda ich pomoc medyczna, edukacja, obyczajowość, z jakimi problemami się borykają. Jednak pod tą rolą poznawczą kryje się coś bardziej głębszego. Tego typu reportaże mają bowiem za zadanie nie tylko pokazywać tego typu rzeczywistość, ale też ją zmieniać. Nic więc dziwnego, że do ich powstawania bardzo często przyłączają się różnego typu polskie i zagraniczne akcje humanitarne i organizacje charytatywne. W reportażach tych znajdziemy bowiem bardzo często mniej lub bardziej bezpośrednie wskazówki, dotyczące tego, w jaki sposób pomóc jego bohaterom.

8

Co w informacjach z życia codziennego interesuje nas najbardziej?

0

Opublikowany 1 grudnia 2013 przez

Dzisiejsze oblicze mediów pozwala nam na to, że możemy praktycznie przez cały czas obserwować wydarzenia z kraju i zza granicy. Oczywiście zazwyczaj najbardziej interesuje nas przede wszystkim to co odbywa się na naszym podwórku. Niemniej jednak można powiedzieć, że są takie tematy ze świata za granicy, które również interesują nas w szczególny sposób. Z jednej strony są to przede wszystkim doniesienia na temat tego co, dziej się wśród naszych bliższych i nieco dalszych sąsiadów (przykładem może być między innymi to co się dzieje w chwili obecnej na Ukrainie). Wstyd się przyznać, ale w dużym stopniu interesujemy się również wszelkiego typu nieszczęściami, kataklizmami. Z tego powodu śledzimy wydarzenia dotyczące wojen, różnego typu zamieszek, aktów terrorystycznych, ale też kataklizmów, powodzi, huraganów, pożarów itp. itd. Bez echa nie przechodzą również wiadomości o seryjnych mordercach, zanęcaniu się na dziećmi i wszelkimi innymi tragediami. Na szczęście pasjonują nas nie tylko tragedie. Dużym zainteresowaniem, choć niestety tylko w pewnych kręgach cieszą się również wydarzenia ze świata sportu czy świata popkultury.